Kategorie Aktualności

Nowy Zarząd

Na początku roku akademickiego 2020/2021 wybrano nowy zarząd Technicznego Koła Naukowego:

Hubert Stefaniak – przewodniczący

Filip Rasiewicz – zastępca przewodniczego

mgr inż. Rafał Szczepański – opiekun

Więcej

Nowy zarząd TKN

Nowy zarząd Technicznego Koła Naukowego:

Dawid Nikodem – przewodniczący

Łukasz Urbański – zastępca przewodniczego

Leszek Wydźgowski – opiekun

Więcej

Spotkanie TKN

W przyszły czwartek (6.03.2014) odbędzie się spotkanie TKN o godzinie 18:15. Chodzi o zebranie w sprawie wyboru nowego zarządu i omówienie spraw bieżących.

Więcej

TKN w mediach

TVP2013

Nasze roboty podbiły Telewizję Polską

 
 

wyborcza

Więcej

II i III miejsce w Łodzi

2013-11-17-1159

Studenci,  pasjonaci automatyki i robotyki z Wydziału Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej przywieźli dwie nagrody z Międzynarodowych zawodów  Robotów „Sumo challenge

Roboty skonstruowane przez naszych studentów, członków Technicznego Koła Naukowego, wywalczyły drugie miejsce w kategorii „Sumo” (20x20cm, 3kg) oraz trzecie miejsce w „mini sumo plus” (10x10cm, 500gram szczegóły). Te niewielkie robociki, które wcielające się w rolę wojowników mają za zadanie wypchnięcie przeciwnika z ringu.2013”.

Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge odbywają się od sześciu lat. Rokrocznie imprezę organizuje Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działające na Polit

urze. Tożsame zawody możemy oglądać u nas w Touniu odbywające się w kwietniu, szcz...

Więcej

Festiwal Ekologiczny Kujawsko-Pomorskie Jestem EKO

DSC_0266W dnich 23-29 wrześnie bierzemy udział w Festiwalu organizowanym w ramach kampanii informacyjno – promocyjnej, której celem jest kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Kampania edukacyjno-informacyjna w aktywny sposób będzie promowała Parki Krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz obszary Natura 2000.

Festiwal organizowany jest Stowarzyszenie „Tilia” na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Festiwal będzie odbywał się w terminie od 23 września do 29 września 2013

Festiwal odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach:

• 23-27.09.2013r. (Poniedziałek – Piątek) – na obiekcie zlokalizowanym na terenie Torunia,

• 28-29...

Więcej

Pokazy – Koneck

W dniu 22 września 2013 czterech członków Technicznego Koła Naukowego pojechało do miejscowości Koneck na pokazy robotów mobilnych. Zostały one zorganizowane przez Fundację im. Cecylii Wielgoradesz w ramach Projektu „Wszystko Gra” realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2013” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Pokazy odbyły się w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach zorganizowanego przez młodzież gimnazjalną Festiwalu Gier Planszowych.
W pokazach uczestniczyli: Kasia Bożyk, Alan Morastiew, Michał Skiwski i Michał Stypczyński.

Więcej

Pokazy na Coperniconie

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Festiwalu Gier i Fantastyki COPERNICON  w dniach 13-15 września.

W trakcie festiwalu w piątek (13.09) w godzinach 18-20 zaprezentujemy walki robotów minisumo.
Miejsce: Scena MDK.
Do zobaczenia na miejscu :)
Więcej

Zaproszenie od AGH

DSC07570

Więcej

Spotkanie TKN

Wczorajsze spotkanie cieszyło się dużą frekwencją. Cieszymy się z tego powodu i mamy nadzieję, że zostanie z nami jak najwięcej osób. Tutaj link do prezentacji, która była pokazana na spotkaniu: Prezentacja

 

Więcej